24 жовтня-Всесвітній День боротьби з поліомієлітом.

20.10.2022

У 20 столітті поліомієліт був однією з найактуальніших проблем охорони здоров’я  у світі.

Після впровадження вакцинопрофілактики (1955-1965 роки) поширення  поліомієліту і захворюваність почала спадати.

За міжнародною  класифікацією  поліомієліт  належить  до  вірусних  інфекцій.

Віруси поліомієліту є найстійкіші  серед  поліовірусів. Проте, кип’ятіння  знешкоджує  його впродовж декількох секунд.

Проникає  вірус поліомієліту в організм  людини через верхні дихальні шляхи. Розмножується він  на слизових оболонках  дихальних  шляхів та  шлунково-кишкового тракту. Тому вірус передається від хворої людини повітряно-краплинним та фекально-оральним шляхами через брудні руки, інфіковану воду, іграшки.

Основне значення в передачі вірусу поліомієліту має фекально-оральний шлях передачі, тому що він тривало виділяється з фекаліями в довкілля.

Сприяють посиленню ентеровірусів відсутність водопроводів, каналізації, скупченість населення.

Єдиним надійним методом запобігання поліомієліту  є імунізація, згідно державного календаря профілактичних щеплень..

В Україні щеплення проти цього небезпечного захворювання починається з 2-місячного віку дитини і до 14 років.

Значення  вакцинації особливо важливе зараз, коли відбуваються  воєнні дії на теренах нашої держави.

На території нашої області і нашого районі реєструють багато  внутрішньо переселених осіб. В силу обставин ці громадяни мають ослаблену імунну систему.Не виключено, що вони можуть захворіти на інфекційні  захворювання, в тому числі і на поліомієліт.

Тому альтернатив вакцинації немає. Відмова від щеплення проти поліомієліту є необдуманим рішенням батьків.

Лікар-епідеміолог                                                         Зінаїда КОВБАСНЮК

Калуського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»