Про літ яблуневої плодожерки І- покоління
На території області розпочався літ метеликів яблуневої плодожерки І-го покоління найпоширенішого шкідника насаджень яблуні.
Підвищення температури, яке прогнозується, сприятиме продовженню вильоту метеликів та відкладанню ними яєць (на 3-5 день після вильоту).
Метелик темно-сірий у розмаху крил 18-20 мм. довжина тіла 10мм. Активні метелики у вечірні години (від 19 до 24 години), вдень вони ховаються на нижній частині листя і на гілочках. Після парування, через 1- 3 доби самиці відкладають яйця - по одному на плоди та листя, середня плодовитість метеликів першого покоління 50-150 яєць. За суми ефективних температур 2300 (+100С) відбувається відродження гусениць І покоління.
Гусениця харчується м’якоттю і насінням плоду. Живлення зазвичай триває 21–23 доби. Пошкоджені плоди обпадають, загалом втрати врожаю можуть досягати 60 - 70%.
Захист плодових насаджень проти яблуневої плодожерки проводять в період масового відкладання яєць, на початку відродження гусениць І–го покоління або через 8-10 днів після того, як на феромонну пастку потрапило понад 5 метеликів за 7 днів спостережень (співпадає з цвітінням білої акації), дозволеними препаратами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».
Наступні обприскування проводять при відлові феромонними пастками 3 і більше метеликів яблуневої плодожерки протягом 7 днів спостережень, але не раніше втрати токсичності пестицидів попереднього обприскування.
Обробітки інсектицидами проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.
При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих Державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої безпеки.
В.о.начальника управління І.О.Сердюченко