Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Держпродспоживслужба подає рекомендації щодо перевезення пасажирів громадським автотранспортом

Новина
21.05.2020

На фоні високих показників захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом  SARS-Co V-2, робота автомобільного транспорту потребує посилених профілактичних протиепідемічних заходів по запобіганню поширення даного захворювання  на Прикарпатті.

Коронавіруси (сімейство Coronaviridae) - РНК-віруси розміром 80-160 нм, що мають зовнішню ліпідну оболонку. За стійкістю до дезінфікуючих засобів відносяться до вірусів з низькою стійкістю.

Механізми передачі інфекції - повітряно-крапельний, контактний, імовірно - фекально-оральний. З метою профілактики та боротьби з інфекцією, викликаною коронавірусом, проводять основні три заходи: використання засобів індивідуального захисту, соціальне дистанціювання (відстань 1,5 метри між людьми) та профілактичну дезінфекцію.

Перевезення пасажирів громадським міським, приміським та міжміським автомобільним транспортом повинно здійснюватися з урахуванням цих рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).

  1. Автоперевізник визначає відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг усім працівникам перед початком робочої зміни та опитує щодо симптомів респіраторних захворювань.
  2. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов'язків.
  3. Вимірювання температури тіла проводиться безконтактним методом.
  4. Водій, кондуктори та інші члени екіпажу впродовж усього рейсу в транспортному засобі повинні знаходитись в респіраторах або медичних масках.
  5. Забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску, у тому числі виготовлену самостійно.
  6. Перевезення пасажирів здійснюється в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб, якщо інше не встановлено правилами карантину.
  7. У випадку здійснення міжобласного пасажирського перевезення до області в якій не діють послаблення протиепідемічних заходів, таке перевезення дозволяється в межах 50 відсотків від кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду.
  8. У кожному транспортному засобі повинно бути забезпечено інформування пасажирів про заходи профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19 доступним способом, зокрема оголошення в салоні, наочна інформація тощо.
  9. Під час руху автотранспорту рекомендовано проведення комфортного провітрювання шляхом відкриття вікон тільки з однієї сторони або верхнього люка.
  10. Транспортний засіб підлягає вологому прибиранню з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, в тому числі обробці місць контакту рук пасажирів (поручні, місця сидіння тощо) перед кожним рейсом. За можливості, біля вхідних дверей транспортного засобу доцільно розмістити спиртовмісні антисептики з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту.
  11. На кожному вході в приміщення автостанцій необхідно:
  • розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19;
  • організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту.
  1. Дозволяється одночасне перебування в приміщенні автостанції не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування пасажирів. Обмеження контакту між працівниками та пасажирами повинно здійснюватися шляхом організації екранів в касах продажу квитків (з плівки, скла, прозорого пластику тощо) та дотримання принципу соціального дистанціювання ( 1,5 метри) в чергах.
  2. Робота залів очікування рейсу не дозволяється.
  3. Допуск пасажирів та перебування в приміщенні автостанції дозволяється лише у респіраторі або у захисній масці (у тому числі саморобній).
  4. Адміністрація автостанції забезпечує та контролює виконання умов недопущення черг біля кас. Біля місць потенційного скупчення пасажирів повинно бути нанесене відповідне маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції не менше 1,5 метри.
  5. Продаж квитків забезпечується в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на транспортний засіб.
  6. Забезпечується можливість придбання квитків через мережу Інтернет та інформування пасажирів про таку можливість.
  7. Адміністрація автостанції повинна забезпечити:
  • наявність засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички)
  • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах. Використання багаторазових рушників заборонено.
  • вологе прибирання приміщень автостанції, місць контакту рук працівників та пасажирів (ручки дверей, місця сидіння тощо) з використанням миючих та дезінфікуючих засобів не рідше ніж кожні 5 годин, перед відкриттям та після закінчення робочого дня автостанції;
  • регулярне провітрювання (кожні 2 години) робочих приміщень;
  • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
  • обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях;
  • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет, та хронічні захворювання легень).
  1. Працівники автостанції зобов'язані:
  • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання тощо, утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань.
  1. Для дезінфекції поверхонь у транспортних засобах, де можливе інфікування COVID-19 рекомендовано використовувати розчин з 0,5% гіпохлориту натрію. Дезінфекцію проводять зрошуванням розчином гіпохлориту натрію в концентрации 0,5% по активному хлору із розрахунку 300-500 мл/м2при експозиції 1 год.

     

Розрахунок приготування інших розчинів гіпохлориту натрію

 

Вміст активного хлору в розчині натрію гіпохлориту, %

Кількість в мл розчину гіпохлориту, необхідна для приготування 10 л робочого розчину

0,5% по активному хлору

1% по активному хлору

17

300

600

12

420

840

10

500

1000

9

560

1110

8

630

1250

5

1000

2000

 

 

2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше