Карітас закликає батьків молоді з інвалідністю долучатися до структур самодопомоги
![](http://verhnyanskaotg.dosvit.org.ua/storage/news/article/44d84984e282e49979a7548962c6ec0f.jpg)
Не сидіти у чотирьох стінах: франківський Карітас закликає батьків молоді з інвалідністю долучатися до структур самодопомоги
БФ Карітас Івано-Франківськ з 2008 року працює у напрямку соціальної інтеграції молоді з інвалідністю у громаді. З цією метою у Карітасі був створений Центр дозвілля та соціальної адаптації для дітей та молоді з вадами розумового розвитку. Центр переважно відвідувала молодь, яка мешкає у Івано-Франківську, віком від 18 років. А у 2014 році Карітас почав працювати над створенням структур самодопомоги для молоді з інвалідністю у районах Івано-Франківської області.
За цей час за ініціативи Карітасу створено12 структур самодопомоги в ОТГ. Чотири з них, здобувши досвід, продовжують свою діяльність вже самостійно. Наразі за підтримки Карітасу в ОТГ діють 8 осередків. Їх відвідують 104 особи з інвалідністю віком від 18 років. В останній рік до ініціативи Карітасу, яка направлена на соціальну інтеграцію молоді з інвалідністю, доєдналися органи місцевого самоврядування – структури самодопомоги Верхнянської, Більшівцівської ОТГ та парафіяльного Карітасу м. Калуша отримують фінансову допомогу з коштів місцевого бюджету.
Діти та молодь, які відвідують структури самодопомоги, мають можливість удосконалювати свої навики у побуті, на гурткових заняттях розвивають свої творчі здібності, відвідують кінотеатри, історичні пам'ятки, громадські заклади харчування, тим самим соціалізуючись у громаді.
«Дуже багато молоді з інвалідністю після 18 років залишаються сам на сам у чотирьох стінах, після закінчення школи їм не має куди подітися, – говорить виконавчий директор Карітасу Івано-Франківська Наталя Козакевич, – нашим завданням є залучити до заходів соціальної інтеграції якомога більше молодих людей з інвалідністю, які проживають у селах та невеличких містечках Івано-Франківщини".
Наразі Карітас Івано-Франківськ на рівні структур самодопомоги проводить оцінку потреб молоді з інвалідністю з метою залучення якомога більше молоді в осередки, для того, щоб вони мали можливість спілкуватися, займатися творчістю, підтримувати свої знання, здобувати нові та проводити разом дозвілля. Щоб молоді люди не залишалися в ізоляції і почали жити повноцінним життям, Карітас Івано-Франківськ рекомендує батькам до 28 лютого 2021 року звертатись до керівників структур самодопомоги, вони допоможуть представити їх інтереси на рівні місцевої влади.
Перелік структур самодопомоги, які зараз діють в ОТГ Івано-Франківської області:
- Структура самодопомоги на базі парафіяльного Карітасу Церкви Андрія Первозванного м. Калуш.Керівник – о. Микола Крушец, тел.: 099 24 30 810
- Структура самодопомоги на базі парафіяльного Карітасу Церкви Святого Йосафата м. Бурштин.Керівник – о. Дмитро Шмігель, тел.: 067 95 96 589
- Структура самодопомоги на базі парафіяльного Карітасу Церкви Архистратига Михаїла м. Тисмениця. Керівник – о. Роман Микієвич 096 24 39 507
- Структура самодопомоги на базі парафії Івана Богослова смт. Богородчани, Галина Сарамчук – тел.: 068 05 04 443
- Структура самодопомоги на базі парафії Воздвиження Чесного Хреста Господнього смт. Лисець, о. Василь Скурчанський – тел.: 095 83 11 728
- Структура самодопомоги на базі парафії Різдва Христового смт. Рожнятів, Леся Синичак – тел.: 099 25 24 814
- Структура самодопомоги на базі Більшівцівської ОТГ о. Ярослав Клюса – 098 83 56 782
- Структура самодопомоги на базі Верхнянської ОТГ Світлана Свирид – тел.: 099 09 48 140
За інформацією та консультаціями також звертайтесь до Карітасу Івано-Франківська, де фахівці нададуть всю потрібну інформацію. Телефонуйте: 098 097 75 09 або пишіть на електронну адресу: caritas-ivano-frankivsk@ukr.net.
![](/storage/news/galleries/9f97974dd4b20a4180530bd63275eec0.jpg)
![](/storage/news/galleries/cdf28c909fb20123dcd0e80f2afc44ba.jpg)
![](/storage/news/galleries/3b2e813dc558aa8cbb2bda99756feef8.jpg)
![](/storage/news/galleries/1f8a949f9ae942151a0eef89db43bbb9.jpg)
![](/storage/news/galleries/f1725780e5aa2604d5c647dcce9d9d26.jpg)
![](/storage/news/galleries/7f8829826c2be33ac869cf64d3c6eff6.jpg)
![](/storage/news/galleries/a11b54568a2042f80e3c756c51c2e082.jpg)
![](/storage/news/galleries/d7f0145bc6d3e14a4f067fbc94a10df8.jpg)
![](/storage/news/galleries/1185778f693efb6a2a9fe9354f6141ea.jpg)