Капітальний ремонт крівлі Верхнянської ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Верхня
Детальніше про проект
Мета проекту полягає у вирішенні комплексного питання, пов’язаного із одночасним впровадженням енергозберігаючих заходів у бюджетній установі, отримання щорічної економії витрат бюджету Верхнянської сільської ради ОТГ на енергоносії, створення більш комфортних умов перебування дітей, учителів та працівників у приміщенні будівлі НВК та зменшення рівня захворюваності учнів і вихованців.
Завдання проекту:
1.Здійснення капітального ремонту крівлі Верхнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів з використанням сучасних енергозберігаючих технологій
Основна проблема, на вирішення якої спрямований проект полягає у зношеності крівлі даного будинку, внаслідок чого під час дощів постійно відбувається підмочування кабінетів, що негативно впливає на комфорт перебування дітей в школі. Сучасний стан крівлі спричиняє значну втрату тепла, високу вартість комунальних послуг та низьку придатність приміщення навчального закладу для перебування, навчання та виховання дітей шкільного віку. Будівля школи потребує комплексного енергозбереження.
Інноваційна, соціально-економічна спрямованість та реальна можливість його виконання:
Інноваційна спрямованість проекту полягає у впровадженні комплексу заходів із застосування сучасних енергозберігаючих технологій, а саме капітальний ремонт крівлі, з метою зменшення теплових втрат, та створення такої моделі взаємодії школи, сім’ї та громади, яка б забезпечувала формування ціннісного ставлення до підростаючого покоління.
Соціально-економічна спрямованість:
- створити сприятливі умови для здобуття шкільної освіти;
- покращити якість навчально-виховного процесу у загальноосвітньому закладі;
- сприяти збереженню здоров’я учнів Верхнянської ЗОШ;
- закріпити умови для подальшого покращення демографічної ситуації в селі Верхня;
- зменшити видатки на обслуговування навчального закладу.
Перелік основних заходів проекту:
Для досягнення мети заплановано проведення таких заходів:
Захід 1. Інформування представників громади, ЗМІ, влади;
Захід 2. Виготовлення проектно-коштрисної документації
Захід 3. Здійснення ремонтних робіт згідно кошторисної документації
Захід 4. Інформування громадськості щодо введення об’єкта в експлуатацію.
Очікувані кількісні та якісні результати від реалізації проекту
Основним результатом проекту Верхнянської об’єднаної територіальної громади є капітальний ремонт крівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів в с.Верхня.
У приміщенні ЗОШ буде:
- замінено крівлю;
- покращено інфраструктуру населених пунктів;
- знято соціальну напругу серед населення.,
- формування самодостатньої об’єднаної територіальної громади.
До короткострокових результатів даного проекту відноситься покращення стану будівлі та припинення її руйнування відразу по завершенні проекту.
Перспективні результати цього проекту є вдосконалення облаштування приміщень Верхнянської ЗОШ І-ІІ ступенів, і постійне покращення умов для учнів в закладі.
Цільові групи проекту:
1) учні шкільного віку 250 осіб;
2) вчителі та працівники ЗОШ 60 осіб
Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту та джерела його фінансування:
Для успішної реалізації проекту і виконання усіх запланованих заходів необхідне фінансування в розмірі 1000,0 тис.грн. (один мільйон гривень) в т.ч:
1) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад 600,0 тис. грн. (шістсот тисяч гривень);
2) співфінансування з місцевого бюджету 400,0 тис.грн. (чотириста тисяч гривень);
Ключові етапи (віхи)
Опис заходів проекту:
Для досягнення мети заплановано проведення наступних заходів:
1) інформування представників громади, ЗМІ, влади;
Інформаційна складова процесу підтримки об’єднаних громад є надзвичайно важлива в процесі децентралізації. Адже вдало проведені заходи в рамках проектів що фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, дозволить сформувати позитивне відношення до процесу децентралізації як у громадськості що входить до складу об’єднаної громади так і у інших громад що не пройшли об’єднання. Окрім того реалізація даного проекту дозволить активізувати громади, адже жителі зможуть переконатися, що влада звертає увагу на найважливіші проблеми і намагається їх оперативно вирішити, що власне підвищить авторитет влади. Діяльність в рамках проекту обов’язково буде оприлюднюватись у засобах масової інформації.
2) виготовлення проектно-кошторисної документації;
3) здійснення ремонтних робіт згідно кошторисної документації
4) інформування громадськості щодо введення об’єкта в експлуатацію.